Мотиваційний лист 2022

Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов'язково додавати мотиваційні листи. Державне підприємство «ІНФОРЕСУРС»  відповідає на запитання щодо мотиваційних листів:

1️⃣Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?

☑️ Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист❗️додаєте до кожної заяви❗️виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.

Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).

Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.

В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено‼️ Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.

2️⃣Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет? Не бачу такої опції.

☑️Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв. Станом на 3 липня це вступники на основі БСО (9-ти класів).

Для вступників до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра подання заяв буде доступно з 29 липня (до закладів ФПО – з 14 липня). Тоді ж в кабінеті з'явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.

В електронному кабінеті блок: Подання заяв ➡️ Результати випробувань ➡️ Внести текст мотиваційного листа

3️⃣Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку “Зберегти”, а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?

☑️Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом. Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.

4️⃣Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?

☑️Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус “Зареєстровано в ЄДЕБО”) текст листа редагувати неможливо.

5️⃣Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?

☑️Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов'язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.

6️⃣Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?

☑️Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів. Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти. Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів. Наполегливо радимо дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Примальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.