Пихтар Микола Петрович
кандидат педагогічних наук, доцент
Освіта і наукова підготовка:
Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математичного аналізу, диференціальних рівнянь та теорії ймовірностей Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Тема дисертації: «Розвиток математичних здібностей школярів у діяльності Малої академії наук» (спеціальність – 13.00.07 теорія та методика виховання) 2011 рік
Стаж роботи (науково-педагогічний): 27 років
Основне місце роботи: заступник директора з навчально виховної роботи Славутицької філії КПІ імені Ігоря Сікорського.
Контактні дані (електронна адреса, посилання на профіль в Google академії): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., https://scholar.google.com.ua/citations?user=I1Gx4eAAAAAJ&hl=uk
Короткі біографічні данні: Пихтар Микола Петрович, 1973 року народження. Народився в селі Тимоновичи Семенівського району Чернігівської області в сім’ї колгоспників. У 1996 році закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут за спеціальністю «математика, інформатика та обчислювальна техніка». Кваліфікація за дипломом вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки. З 1996 р. по 2003 р. працював вчителем математики в м. Славутичі Київської області в школі та ліцеї. З 2003 року і по 2016 рік працював на кафедрі комп’ютерних наук Славутицької філії НТУУ «КПІ», викладач вищої математики та викладач математики Славутицького ліцею. З 2016 по 2018 рік працював на кафедрі автоматизованих систем обробки інформації та управління КПІ імені Ігоря Сікорського. З 2018 по 2021 рік працював на посаді старшого наукового співробітника відділу організацій наукових досліджень НПУ імені М.П.Драгоманова, а з 2021 – на посаді доцента кафедри математичного аналізу та диференціальних рівнянь. З 2022 року по теперішній час працюю на посаді заступника директора з навчально виховної роботи Славутицької філії КПІ імені Ігоря Сікорського. Дисертацію на тему «Розвиток математичних здібностей школярів у діяльності Малої академії наук» захистив 22.03.2011 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за спеціальністю 13.00.02 під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Працьовитого Миколи Вікторовича.
Має нагороди: За час всієї своєї педагогічної роботи був неодноразово нагороджений подяками та грамотами міського, обласного відділів та Міністерства освіти України, зокрема подяк і грамот відділу освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради – 25, подяк департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації – 20. У 2000 р. став лауреатом премії Кабінету міністрів України (зміст нагороди - «За внесок молоді у розбудову держави»). У 2003 році - переможець загальноміської програми «Славутичанин року-2002» в номінації «Викладач ВНЗ року 2002», а у 2005 році президія Національної академії наук України Центральний комітет профспілки працівників Національної академії наук України нагороджує почесною грамотою «За плідну високопрофесійну працю, вагомий внесок у заснування і розвиток вищого навчального закладу у місті Славутич та підготовку гідної наукової зміни». За проектування, архітектуру, будівництво та створення сучасної соціальної сфери виконавчий комітет Славутицької міської ради у 2007 році нагороджує медаллю «20-РІЧЧЯ МІСТА СЛАВУТИЧА». Почесне звання «Заслужений вчитель України» Микола Петрович отримує у 2010 році.
Наукові інтереси і наукова діяльність:
Показники наукової та професійної активності, що визначають кваліфікацію викладача відповідно до спеціальності
Співавтор модельних навчальних програм нової української школи:
- - з математики для 5-6 класів - Модельна навчальна програма «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Пихтар М.П., Рубльов Б.В., Семенов В.В., Якір М.С.) - Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 № 795);
- - з алгебри для 7-9 класів - Модельна навчальна програма «Алгебра. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Пихтар М.П., Рубльов Б.В., Семенов В.В., Якір М.С.) - Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 № 795);
- - з геометрії для 7-9 класів - Модельна навчальна програма «Алгебра. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Пихтар М.П., Рубльов Б.В., Семенов В.В., Якір М.С.) - Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 № 795)
Наявність за останні п’ять років наукових публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
Наявність не менше п’яти наукових публікацій у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:
- Задачі для пошуково-дослідницької роботи учнів Малої академії наук з теми числові множини // Математика в рідній школі. - 2018. - №9. - С. 38-42.
- Листок із завданнями теми Застосування теорем диференціального числення при розв’язуванні деяких олімпіадних задач для факультативних занять із математики // Математика в рідній школі. - 2018. - №12. - С.44-47.
- Методи підсумовування числових послідовностей та числових рядів (завдання для факультативних занять із математики) // Математика в рідній школі. - 2018. - №10. - С. 38-42.
- Рівняння і нерівності з параметром, що містять трансцендентні функції // Математика в рідній школі. - 2019. - №4. - С. 11-14.
- Про деякі нетрадиційні застосування числових послідовностей при розв’яуванні олімпіадних задач в шкільному курсі математики// Математика в рідній школі. - 2019. - №6. - С. 35-37.
- Система задач з теми «Функціональні співвідношення в шкільному курсі математики» // Математика в рідній школі. - - №12. - С. 39-44.
- Специфіка підготовки та проведення гурткових занять з математики для учнів 5 – 7 класів// Математика в рідній школі. - 2020. - №5. - С. 19-26.
- Про деякі нетрадиційні застосування похідної та інтеграла при розв’язуванні олімпіадних задач в шкільному курсі математики// Математика в рідній школі. - 2020. - №10. - С. 34-36.
- Математичні софізми як стимулюючий чинник формування математичної культури учнів / М. Пихтар. Математика в рідній школі. - 2022р. № 2/3, С.55-57
Наявність виданих навчально-методичних посібників/посібників для самостійної роботи студентів та дистанційного навчання, конспектів лекцій/практикумів/методичних вказівок/рекомендацій загальною кількістю три найменування;
- Застосування визначеного інтеграла. Невластиві інтеграли: методичні вказівки до виконання контрольної роботи з математичного аналізу для студентів I курсу фізико-математичного факультету та факультету інформатики та обчислювальної техніки. //Славутич: Славутицька філія НТУУ «КПІ» /Укладачі: Рущицька С.О., Дем’яненко О.О., Репета Л.А., Пихтар М.П. – – 36с.
- Подвійні та потрійні інтеграли: методичні вказівки для виконання розрахунково-графічних робіт з дисципліни «Вища математика» для студентів усіх спеціальностей//Чернігів: ЧДТУ /Укладачі: Корнієнко С.В., Лось В.М., М. П. Пихтар – 2013. – 48с.
- Навчальний посібник «Звичайні диференціальні рівняння та їх системи» для студентів фізико-математичного факультету/Укладачі: Т. В. Колесник, С. П. Пафик, М. П. Пихтар–2017.–165 с.
- Методична система розвитку математичних здібностей школярів – членів Малої академії наук. Навчально-методичний посібник з грифом МОН України (лист № 4/18 – Г – 256 від 21.04.11) /Укладачі: М. П. Пихтар – 2014 – 224с.
Участь у міжнародних наукових проектах, залучення до міжнародної експертизи, наявність звання «суддя міжнародної категорії»:
- Міжнародна конференція «Робота з науково обдарованою молоддю: проблеми та перспективи», відбувалася 17-19 квітня 2018 року у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (доповідь);
- ІІІ Міжнародна науково-методичній конференція «Розвиток інтелектуальних умінь і творчих здібностей учнів та студентів у процесі навчання дисциплін природничо-математичного циклу – ІТМ*плюс-2018», яка відбудеться 8–9 листопада 2018 року на базі фізико-математичного факультету та науково-дослідної лабораторії змісту і методів навчання математики, фізики, інформатики при Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка (доповідь).
- ІІІ, IV, V, VI, VII, VIII Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO, що відбулися у квітні 2018 - 2023 р. у Славутичі (Україна) в рамках заходів до річниці аварії на Чорнобильській АЕС (робота в оргкомітеті)
Участь в атестації наукових кадрів як офіційного опонента або члена постійної спеціалізованої вченої ради (не менше трьох разових спеціалізованих рад);
Керівництво студентом, який зайняв призове місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади (Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт), або робота у складі організаційного комітету/журі Всеукраїнської студентської олімпіади (Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт), або керівництво постійно діючим студентським науковим гуртком/проблемною групою; керівництво студентом, який став призером або лауреатом Міжнародних мистецьких конкурсів, фестивалів та проєктів, робота у складі організаційного комітету або у складі журі міжнародних мистецьких конкурсів, інших культурно-мистецьких проєктів; керівництво студентом, який брав участь в Олімпійських, Паралімпійських іграх, Всесвітній та Всеукраїнській Універсіаді, чемпіонаті світу, Європи, Європейських іграх, етапах Кубка світу та Європи, чемпіонаті України; виконання обов’язків тренера, помічника тренера національної збірної команди України з видів спорту; виконання обов’язків головного секретаря, головного судді, судді міжнародних та всеукраїнських змагань; керівництво спортивною делегацією; робота у складі організаційного комітету, суддівського корпусу
Готував до участі у всеукраїнській студентській олімпіаді з математики команду НПУ ім. М.П. Драгоманова.
Керівник наукового гуртка «Розв’язування студентських олімпіадних задач з математичного аналізу»
Член журі III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики в Чернігівській та Київській областях. Член журі II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт фізико-математичного відділення МАН в Київській області та м. Києва. Голова журі III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики в Київській області (2018- 2019 н.р., 2019-2020 н.р., 2021-2022н.р.)