Інформаційні системи та технології
- Випускова кафедра: Кафедра інформаційних технологій і програмування
- Освітній ступінь: Бакалавр
- Гарант освітньої програми: Твердохліб Ігор Анатолійович
- Код та назва спеціальності: 126 Інформаційні системи та технології
- Кваліфікація: бакалавр з інформаційних систем і технологій; 3121 Фахівець з інформаційних технологій
- Форма навчання: денна, заочна
- Термін навчання: 3 роки 10 міс.
Професійна кваліфікація
Випускники можуть працювати в ІТ-компаніях, підприємствах, банках, страхових компаніях, фондових ринках, на підприємствах малого та середнього бізнесу на посадах програмістів, IT-фахівців, бізнес-аналітиків, фінансистів, розробників WEB-сайтів.
Випускники мають змогу працювати за такими професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010:
2131.2 Адміністратор бази даних
2131.2 Аналітик операційного та прикладного програмногозабезпечення
2131.2 Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа
2132.2 Програміст (база даних)
2132.2 Програміст прикладний
3121 Фахівець з інформаційних технологій
3121 Фахівець з комп'ютерної графіки (дизайну)
3121 Фахівець з робототехнічних систем
3121 Фахівець з 3D моделювання і друкування
3121 Фахівець в галузі IоT
Особливості освітньої програми
Фокус програми
Теоретичні і методологічні основи та інструментальні засоби створення і використання інформаційних технологій та систем у різних галузях людської діяльності, національної економіки та виробництва; критерії оцінювання і методи забезпечення якості, надійності функціонування інформаційних технологій та систем різноманітного призначення; закономірності розбудови інформаційних комунікацій та розроблення теоретичних і прикладних засад побудови і впровадження сучасних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичення, опрацювання, зберігання різноманітних відомостей та систем управління.
Два вибіркових блоки: «Інформаційні технології проектування та робототехніка», «Інформаційні технології Інтернету речей», в результаті вивчення яких відбувається підготовка кваліфікованих фахівців з проектування, дослідження, монтажу, програмування, налагодження та експлуатації робототехнічних систем та систем Інтернету Речей в різних галузях промисловості, науці, освіті тощо.
Технології та програмні засоби, якими оволодіває випускник: С++, Java, HTML, CSS, PHP, MySql, JavaScript, Jquery, Ajax, CMS, Blender, TinkerCad, Arduino, Raspberrypi, IоTApps.
Для студентів, які навчаються на освітній програмі, передбачені міжнародні академічні мобільності (в європейських університетах), які наші студенти отримували в університетах Франції, Нідерландів, Норвегії, Італії, Чехії, Естонії.
Кадровий склад
Якісний склад випускової кафедри (8 осіб) на 87 % складається з докторів та кандидатів наук (докторів наук, професорів – 2; кандидатів наук, професорів 2, кандидатів наук, доцентів 3, старших викладачів 1). Кількість викладачів, які не мають наукового ступеня – 1. Також на кафедрі працює за сумісництвом член-кореспондент НАПН України, професор, доктор педагогічних наук Морзе Н.В.
До проведення лекцій, семінарських занять та керівництва практикою студентів запрошуються провідні фахівці з бізнесу та ІТ-галузі
Матеріально-технічне забезпечення
5 Навчально-наукових лабораторій, серед яких навчально-наукові лабораторії «Інформаційних систем та технологій», «Програмування», «Конфігурування комп’ютерних систем та мереж».
Для забезпечення фахової підготовки з робототехніки та інтернету речей функціонує навчально-наукова лабораторія робототехніки та 3Dдруку.
3 великі лекційні аудиторії та 5 комп’ютерних класів, мережа wi-fi, мультимедійне обладнання.